ترکیب دکور سنتی ایرانی و دکوراسیون مدرن

طراحی دکوراسیون

برای ایجاد دکوراسیونی تلفیقی و چندلایه شما باید از مبلمان استیل و مبلمان راحتی هم زمان استفاده کنید.هرکسی فضای داخلی منزل خود را بنا به سلیقه خود می چیند و کم تر پیش می آید که کسی تنها از یک سبک استفاده کند مگر آنکه واقعا عاشق آن سبک باشد. معمولا از ترکیب چند سبک استفاده میشود.البته وقتی که بخواهیم از ترکیب چند سبک استفاده کنیم باید یک برنامه ریزی از قبل داشته باشیم وگر نه یک نتیجه در هم برهم و نازیبا به دست می آید.

دکوراسیون سنتی یا مدرن

سنتی یا مدرن

در هنگام استفاده از سبک تلفیقی شما باید تعیین کنید که کدام سبک سبک غالب باشد برای مثال مبلمان راحتی غالب باشد بر مبلمان کلاسیک ویا بلعکس. اگر شما تعیین کردین که غالب اصلی مدرن باشد آنگاه از تم اصلی مدرن و از وسایل دکوری سنتی استفاده شود و یا تم اصلی سنتی و از وسایل دکوری مدرن استفاده شود در دکوراسیون تلفیقی غالب بودن سبکی بر سبک دیگر بسیار مهم است.زیرا در غیر این صورت دو سبک برابر دایما برای جلب توجه با هم در نبرد خواهند بود.

هماهنگی و تضاد بین دکور ایرانی و فرنگی

هماهنگی و تضاد بین سبک سنتی،مدرن

پس از اینکه انتخاب کردین که چه سبکی غالب بر دیگری باشد حال دو حالت پیش رویتان است می خواهید با هم هماهنگ باشند یا در تضاد یکدیگر باشند.

اگر جلوه ای هماهنگ مد نظرتان است مبل راحتی یا مبل استیل را انتخاب کنید که با هم شباهت داشته باشند ویا خیلی کم با هم تفاوت داشته باشند.برای مثال برای اینکه جلوه هماهنگی در دکوراسیون تلفیقی خود دارید از یک ست مبلمان راحتی چوبی با سبک مدرن استفاده کنید و برای انتخاب میز چوبی خود از میز چوبی سنتی استفاده کنید.در این صورت مبلمان راحتی مدرن خود را با میز چوبی سنتی را با هم تلفیق کرده اید و هم چوبی بودن را با هم هماهنگ و هارمونی کرده اید.ولی اگر تمایل به ایجاد جلوه ی تضاد گونه دارید از رنگ ها و بافت های مختلفی استفاده کنید و تلاش کنید که تضاد در دکوراسیونتان به چشم بیاید.

مبلمان راحتی یا مبل کلاسیک یا مبل استیل

به مبلمان راحتی علاقه دارید یا مبلمان استیل و کلاسیک

هنگامیکه می خواهید انتخاب کنید یک مبل را شما باید این سوال را از خود بکنید که چه چیزی از آن مبل نظر شما را جلب کرده است شکلش شما را جذب خود کرده است آیا از شکل ظاهری و یا مدل آن خوشتان آمده است  یا از بافت و رنگ آن اگر اینها را برای خود روشن کنید و بدانید که چه چیزی شما را جذب خود میکند برای انتخاب مبلمان راحتی یا مبلمان استیل راحت تر خواهید بود و راحت تر می توانید برای خود تلفیق سبک کنید در جنبه های مختلف از جمله رنگ یا طرح پارچه ،شکل و بافت؟؟

دکوراسیون زیبا

حالا که برای خود مشخص کردید که چه میخواهید به راحتی میتوانید بنا به سلیقه خود سبک غالب را انتخاب کنید و سبک دوم را در غالب وسایل دکوری اصلی به آن اضافه کنید دو سبک مدرن و سنتی را با بافت ها اشکال همسان و رنگ ها با هم ترکیب کنید و در هنگام ترکیب با استفاده از هماهنگی(هارمونی)و یا تضاد به ایجاد تفاوت های ظریف و جذاب بپردازید.

نکات مهم در طراحی دکوراسیون

نکاتی برای سبک تلفیقی مدرن،سنتی

وقتی که از سبک تلفیقی استفاده می کنید باید توجه داشته باشید که از سه رنگ اصلی استفاده بشود.

می توانید از رنگ هایی استفاده کنید که با هم کار برد دارند و در یک رنج رنگ هستند ویا از رنگ های متضاد استفاده کنید.برای مثال رنگ های مشکی بنفش،قرمز در عین تضادی که دارند بسیار زیبا کنار هم جلوه می کنند.در حالی که سه رنگ قهوه ای سوخته،نارنجی و دارچینی سه رنگ هماهنگ که کنار یکدیگر به زیبایی هر چه تمام تر جلوه می کند.اگر می خواهید هماهنگی داشته باشد دکوراسیونتان از رنگ های حالت دوم استفاده کنید ویا اگر طرفدار تضاد هستید از حالت اول استفاده کنید.اگر از مبلمان راحتی و یا مبلمان استیل استفاده میکنید برای مبلمان منزل باید فقط از این سه رنگ انتخاب شود.

ترکیب دکور سنتی مدرن و ایرانی

سعی کنید که مبلمان (مبل کلاسیک یا مبل راحتی یا استیل و…) و اجزای اصلی منزل از یک سبک باشد، و جزییات تزیینی دیگر از سبک دوم باشد.برای مثال اگر سرویس خواب و پاتختی ها از سبک مدرن انتخاب شده حتما آباژور کنار تخت باید از سبک سنتی انتخاب شود این نکته در تلفیق دکوراسیون مدرن،سنتی بسیار اهمیت دارد.

سبک غالب آن سبکی است که برای مبلمان و جزییات اصلی به کار میرود و سبک دوم آن سبکی است که برای جزییات و تزیینات برای مکمل بودن آن استفاده میشود.

طراحی دکوراسیون

ایده هایی برای دکوراسیون مدرن،سنتی

*استفاده از کاناپه های سنتی و گذاشتن کوسن های مدرن.

*برای روکش مبلمان سنتی از پارچه ها و بافت های مدرن استفاده کنید.

*آباژور سنتی را کلاهکی مدرن بگذارید.

میز غذا خوری چوبی

*اگر فضا دارید به کار ببرید یک میز غذا خوری چوبی و سنتی و روکش صندلی ها را از پارچه های مدرن و امروزی انتخاب کنید.

و در آخر اگر به دنبال یک تیم حرفه ای برای راهنمایی سبک تلفبقی در منزل خود هستید تیم 20دکور این امکان را فراهم آورده است. برای مشاوره با طراحان ما می توانید با 20 دکور از بخش تماس با در ارتباط باشید.

مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *